Connect with us

Güncel

Avrupalı Gençler Bayraklı’ya Gelecek

Published

on

Bayraklı Belediyesi,Türkiye,Serdar Sandal,çocuk , İzmir

Bayraklı Belediyesi, Pi Gençlik Derneği ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokole göre Avrupa Dayanışma Programı çerçevesinde çeşitli ülkelerden gelecek gençler belediye bünyesindeki sosyal ve kültürel etkinliklere katılacak, Bayraklılı gençlerle ortak proje gerçekleştirecek.


Konuyla ilgili protokol Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve Pi Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Seda Şahin tarafından imzalandı. Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine dernek gönüllüsü çok sayıda genç katıldı.

Türkiye’de 15-24 yaş arası gençlerin yüzde 92’sinin gönüllülük temelinde hiçbir  faaliyete katılmadığını belirten Bayraklı Belediyesi Ar-Ge Müdürü Osman Çağrı Şahin, “Gençler ve çocuklar üzerine hep bir gelecek kurgusu yapılır. Ama biz, ‘Çocuklar ve gençler şimdiki andır’ diyoruz.

Bayraklı Belediyesi,Türkiye,Serdar Sandal,çocuk , İzmir

Bir söz var:  Kimileri 25’inde ölür 75’inde gömülür, diye. Biz Bayraklı’daki herkesin 7’sinde de 70’inde genç kalması için çabalayacağız. Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyon projemiz için bugün küçük bir adım atacağız. Pi Gençlik Derneği, AB projelerini ve programlarını takip ediyor. Şu anda 400’ün üzerinde gence ulaştılar. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gençlerle değişim programı yapıyorlar. Gençlere çok önemli katkıları var” dedi.

Bir öğretmen olarak, çocuklarla ve gençlerle buluşmanın kendisine her zaman heyecan verdiğini vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Sizler bizim umudumuz, geleceğimizsiniz. Temel projelerimizde, çocuklar, gençler ve kadınlar var. Biz başka türlü bir kent hayal ediyoruz. Alışılagelmişin dışında şeyler yapalım istiyoruz. O yüzden bu kenti çocuklarımızla ve gençlerimizle idare etmek istiyoruz.

‘Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti’

Vizyonumuz kapsamında öncelikle Bayraklı’da çocuk ve gençlik meclisleri kuracağız. Burada çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini duymak istiyoruz. İkinci aşamada bu meclislere İzmir ve Türkiye genelinden çocuklarımızı çağıracağız. 4. yılın sonunda da çeşitli ülkelerden çağırdığımız gençler ve çocuklarımızın katılacağı bir parlamento oluşturmayı hedefliyoruz. İstiyoruz ki dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar bu parlamentolara katılsın, orada duygu ve düşüncelerini dile getirsin. Biz de bunlardan ilham alalım. Bilim, kültür, sanat ve hayatın tüm alanlarıyla ilgili etkinlikler yapalım” diye konuştu.

Yaş ilerledikçe hayal gücünün zayıfladığını dile getiren Başkan Sandal, sözlerini şöyle sürdürdü: “En büyük hayaller çocuklarımızda, daha sonra gençlerimizde. Bu yüzden ilham kaynağımız olan nesle geri dönmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bizim amacımız gençlerimizle, çocuklarımızla daha iyiyi, daha güzeli nasıl buluruz, bunu nasıl uygularız. O yüzden sizlere çok ihtiyacımız var.

Bayraklı Belediyesi,Türkiye,Serdar Sandal,çocuk , İzmir

İmkanlarımız ölçeğinde, gücümüz ölçeğinde, sınırlı olan hayallerimiz ölçeğinde bu işlere bir adım atmak istiyoruz. Hayal gücü ve enerjinin kaynağı ise sizlersiniz. O yüzden bu protokolü çok önemsiyoruz. Bundan sonraki projelerimizde de bu desteğinizi bekliyoruz. Biz bir şeyleri yapıp size dayatmak istemiyoruz. Sizin bizden istediklerinizi doğru anlayıp kavrarsak ve bunları yerine getirebilirsek, daha sağlıklı daha nitelikli işler yaparız diye düşünüyorum. Sizleri seviyoruz ve birlikte yol yürümek istiyoruz.”

Konuşmaların ardından, nasıl bir kent istediklerini anlatan gençleri dinleyen Başkan Sandal, soruları yanıtladı. Oldukça sıcak bir havada geçen söyleşinin ardından Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve Pi Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Seda Şahin, iş birliği protokolünü imzaladı.

PROTOKOL NE SAĞLAYACAK?

Bayraklı Belediyesi,Türkiye,Serdar Sandal,çocuk , İzmir

İmzalanan protokol kapsamında Avrupa’dan gelen 18-30 yaş arası gençler, Bayraklı Belediyesi bünyesindeki sosyal ve kültürel faaliyetlere uzun dönemli (1 yıla kadar) katılabilecek. Belediye bünyesinde Erasmus Plus programı altında yeni faaliyetler oluşturulacak ve Bayraklı’daki gençler için cazip, talep gören projeler gerçekleştirilebilecek. Tüm bu faaliyetler Avrupa Dayanışma Programı tarafından finanse edilecek.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Sinop’ta denizde boğulan baba ve iki oğlunun cenazeleri toprağa verildi

Published

on

By

Sinop’ta serinlemek için girdikleri denizde boğulan baba ve iki oğlunun cenazeleri defnedildi.

Ayancık ilçesi Harzana köyü sahilinde girdikleri denizde boğulan baba Ramazan Demirci ile çocukları 12 yaşındaki Resul ve 14 yaşındaki Kerem’in cenazeleri Ayancık Devlet Hastanesi morgundan alınarak Boyabat ilçe mezarlığına getirildi.

Burada helallik alınmasının ardından baba ve iki oğlunun cenazesi, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeye katılanların başsağlığı dileklerini kabul eden anne Selma Demirci ile çocukları Hüseyin ve Medine Demirci’nin güçlükle ayakta durdukları görüldü.

Ayancık ilçesinde dün denize giren ve bir süre sonra gözden kaybolan Ramazan Demirci ve iki oğlu, çevrede bulunan vatandaşlar ve cankurtaranlar tarafından kıyıya çıkarılmış, sağlık ekiplerince Ayancık Devlet Hastanesine kaldırılan baba ve iki oğlu yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA

Okumaya devam et

Güncel

Yaşlı adamdan 35 gündür haber alınamıyor

Published

on

By

Mersin’in Çamlıyayla ilçesinde 72 yaşındaki Süleyman Bozkurt’tan ailesi 35 gündür haber alamıyor.

Çamlıyayla ilçesinde oturan Süleyman Bozkurt, 6 Haziran günü, iki kasa kirazı Tarsus’ta oturan kızına götürdü. Bozkurt’tan o günden sonra bir daha da haber alınamadı. İlk eşinden 3, ikinci eşinden ise bir olmak üzere 4 çocuğu olan Süleyman Bozkurt’un Tarsus’a gittiği gün üzerinde yüklü miktarda para olduğunu öne süren yakınları, öldürülmüş olmasından korktuklarını dile getirdi. Bozkurt’un ağabeyi Mehmet Bozkurt, “6 Haziran günü kardeşim kayboldu. Kızı kiraz istemiş ikinci ailesinden olan kızı, o gidişte dağıtmış, vermiş ondan sonra haber yok. ya öldürdüler ya rehin aldılar. Herhangi bir hastalığı yok, daha evvel hiç kaybolmadı, bu adam sapasağlam adam. Bir daha dönüş yapmadı. Karakola bildirdi kardeşim Ahmet Bozkurt. Bir ay oldu, haber alamadık. Daha sonra haberimiz oldu. İkinci eşi tarafından kardeşim dövülmüş” dedi. 40 yıllık arkadaşı Mustafa Kartal ise, “Emniyetimize, polisimize güveniyor bulacaklarına da inanıyoruz” diye konuştu.

Çamlıyayla İlçe Jandarma Komutanlığı’na kardeşi için kayıp başvurusunda bulunan Mehmet Bozkurt, yetkililerden yardım istedi. Jandarma ve polis, Bozkurt’un bulunması için arama çalışmalarını sürdürüyor. – MERSİN

Kaynak: İHA

Okumaya devam et

Güncel

Elazığ’da girdiği evde kombi çalan hırsız yakalandı

Published

on

By

ELAZIĞ’da girdiği bir evden 8 bin lira değerindeki kombiyi çalan Ö.E. yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık amacıyla girdiği evden 8 bin lira değerindeki kombiyi çalan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili yapılan çalışmalarda şüpheli Ö.E. düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 17 suç kaydının olduğu belirlenen şüpheli emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

 

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Son Trend'ler