Connect with us

İzmir

Gaziemir’de 19 Mayıs’ın 101. yılında 101 gence ödül…

Published

on

Gaziemir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılında bilgi yarışması düzenleyecek.

Gaziemir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılında bilgi yarışması düzenleyecek. Soruları doğru cevaplayan ve bu cevapları en hızlı şekilde ileten 101 gence ödül verilecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için özel bir program hazırlayan; ancak korona virüsü salgınından dolayı kutlama etkinliklerini iptal etmek zorunda kalan Gaziemir Belediyesi, bilgi yarışması düzenleyerek gençlere bayram heyecanı yaşatacak. Mustafa Kemal Atatürk‘ün Kurtuluş Savaşını başlatmak için Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 101. yılında düzenlenecek bilgi yarışmasının soruları, 11 Mayıs Pazartesi günü belediyenin sosyal medya adreslerinden yayımlanacak. Yarışmaya Gaziemir’de ikamet eden 14-19 yaş aralığındaki gençler katılabilecek.

Bilgi yarışmasına katılmak isteyenler, 11-13 Mayıs tarihleri arasında cevaplarını genclikgaziemirbel@gmail.com adresine gönderebilecek. Yarışmaya katılım süresi 13 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’de sona erecek. Yarışmacıların cevaplarla birlikte; ad, soyad, doğum tarihi, adres, telefon numarası gibi bilgilerini de göndermeleri gerekecek. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiye belediyenin internet sitesinden ulaşılabilecek. Yarışmanın sonuçları 17 Mayıs Pazar günü açıklanacak. Soruları doğru cevaplayan ve bu cevapları genclikgaziemirbel@gmail.com adresine gönderen ilk 101 kişiye özel ödüller verilecek.

Başkan Arda’dan gençlere davet

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşku ve gururla kutlamak için özel bir program hazırladıklarını; ancak dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle bu programı iptal etmek zorunda kaldıklarını dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılını; meydanlarda, stadyumlarda kutlayamasak da gençlerimizin bayram coşkusunu bir nebze de olsa yaşamaları için bilgi yarışması düzenliyoruz. Gençlerimiz, bilgi yarışmasına katılarak milletimizin bağımsızlığının önünü açan bu özel günle ilgili hem bilgilerini tazeleyecek hem de araştırma yaparak yeni bilgilere ulaşacak. Tüm gençlerimizi, sorularını belediyemizin sosyal medya hesaplarından yayımlayacağımız bilgi yarışmasına katılmaya davet ediyorum” dedi.

kaynak:https://www.haberler.com/gaziemir-de-19-mayis-in-101-yilinda-101-gence-odul-13196498-haberi/

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir

İzmir Güzelbahçe’de 2 düğünde koronavirüs paniği! Korona tespit edildi

Published

on

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde 10 gün aralıklı yapılan 2 düğünnün ardından gelininde aralarında olduğu toplam 5 kişide koronavirüs tespit edildi. Filyasyon ekipleri düğünlere katılanlardan numune almaya başladı.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesi Çamlı Mahallesi’nde 10 gün aralıkla 17 Temmuz ve 27 Temmuz’da yapılan iki düğünün ardından aralarında gelininde bulunduğu 5 kişide koronavirüs teşhisi koyuldu.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR

Hastalar evlerinde tedavi altına alınırken filyasyon ekipleri, düğüne katılanlardan test için numune almaya başladı. Mahalle Muhtarı Mehmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 teşhisi konulanların tedavilerine devam edildiğini belirterek, “Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Mahallemizde karantina da uygulanmıyor. Cuma günü bir düğün daha yapılacaktı. Düğünün sahipleri hem kendilerini korumak hem de halkın tedirgin olduğunu görerek düğünlerini erteledi.” dedi.

 

 

KAYNAK: Egehaber

Okumaya devam et

İzmir

Balçova’da atık ilaçlar çevreye zarar vermeyecek

Published

on

By

BALÇOVA Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi iş birliğiyle başlatılan uygulama ile Balçova’daki atık ilaçlar toplanarak çevreye zarar vermeden imha edilecek.

Çevreye ve doğada yaşayan canlılara büyük zarar veren atık ilaçların uygun şekilde toplanması ve imha edilmesi için kampanya başlatıldı. Balçova Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) girişimleri ile başlatılan kampanya ile Balçova’daki 32 eczaneye atık ilaç toplama kutuları bırakıldı. Evinde tarihi geçmiş veya kullanılmayan ilaç bulunan vatandaşlar, eczanelerin görünür yerlerine bırakılan kutulara Bu atıkları atabilecek.

Atık ilaçların halk sağlığını ve çevreyi tehdit ettiğini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Bu kampanya ile çevreyi tehdit eden atık ilaçları toplamak için çalışma başlattık. Ancak çalışmayı başlatmaktan çok vatandaşlarımızın bu kampanyaya destek olması çok önemli. Balçovalı vatandaşlarımızın da çevre konusunda yaptığımız par çalışmada olduğu gibi atık ilaçların toplanmasında da bizlerle birlikte olacaklarına inanıyorum, Hep birlikte çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız” dedi.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

İzmir

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan Çeşme’deki darp olayına tepki

Published

on

By

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir’in Çeşme ilçesinde yaşanan darp olayını kınayarak “Bu kabul edilemez magandalığın, kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” ifadesini kullandı.

Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum.Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kâr kalmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Ukraynalı model Daria Kyryliuk, tatil için geldiği İzmir’in Çeşme ilçesinde gittiği plajdaki güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini öne sürmüştü.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

Son Trend'ler