Connect with us

İzmir

Son Dakika: İzmir`de Deprem Paniği

Published

on

Deprem, İzmir Elazığ, Balıkesir, İzmir, Çanakkale, İstanbul, Manisa,

Türkiye, Elazığ Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmaya çalışırken, korkutan bir haber de Manisa’dan geldi. Son dakika haberine göre; Manisa Kırkağaç’ta Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem AFAD’ın ölçümlerine göre 4.8 büyüklüğünde gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi‘nin verilerine göre; depremin merkez üssü Manisa Kırkağaç…

6.9 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin büyüklüğü Richter ölçeğine göre 5.1 olarak tespit edildi.

AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu.

Deprem BalıkesirİzmirÇanakkale ve İstanbul‘dan da hissedildi.

 

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir

İzmir Güzelbahçe’de 2 düğünde koronavirüs paniği! Korona tespit edildi

Published

on

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde 10 gün aralıklı yapılan 2 düğünnün ardından gelininde aralarında olduğu toplam 5 kişide koronavirüs tespit edildi. Filyasyon ekipleri düğünlere katılanlardan numune almaya başladı.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesi Çamlı Mahallesi’nde 10 gün aralıkla 17 Temmuz ve 27 Temmuz’da yapılan iki düğünün ardından aralarında gelininde bulunduğu 5 kişide koronavirüs teşhisi koyuldu.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR

Hastalar evlerinde tedavi altına alınırken filyasyon ekipleri, düğüne katılanlardan test için numune almaya başladı. Mahalle Muhtarı Mehmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 teşhisi konulanların tedavilerine devam edildiğini belirterek, “Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Mahallemizde karantina da uygulanmıyor. Cuma günü bir düğün daha yapılacaktı. Düğünün sahipleri hem kendilerini korumak hem de halkın tedirgin olduğunu görerek düğünlerini erteledi.” dedi.

 

 

KAYNAK: Egehaber

Okumaya devam et

İzmir

Balçova’da atık ilaçlar çevreye zarar vermeyecek

Published

on

By

BALÇOVA Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi iş birliğiyle başlatılan uygulama ile Balçova’daki atık ilaçlar toplanarak çevreye zarar vermeden imha edilecek.

Çevreye ve doğada yaşayan canlılara büyük zarar veren atık ilaçların uygun şekilde toplanması ve imha edilmesi için kampanya başlatıldı. Balçova Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) girişimleri ile başlatılan kampanya ile Balçova’daki 32 eczaneye atık ilaç toplama kutuları bırakıldı. Evinde tarihi geçmiş veya kullanılmayan ilaç bulunan vatandaşlar, eczanelerin görünür yerlerine bırakılan kutulara Bu atıkları atabilecek.

Atık ilaçların halk sağlığını ve çevreyi tehdit ettiğini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Bu kampanya ile çevreyi tehdit eden atık ilaçları toplamak için çalışma başlattık. Ancak çalışmayı başlatmaktan çok vatandaşlarımızın bu kampanyaya destek olması çok önemli. Balçovalı vatandaşlarımızın da çevre konusunda yaptığımız par çalışmada olduğu gibi atık ilaçların toplanmasında da bizlerle birlikte olacaklarına inanıyorum, Hep birlikte çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız” dedi.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

İzmir

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan Çeşme’deki darp olayına tepki

Published

on

By

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir’in Çeşme ilçesinde yaşanan darp olayını kınayarak “Bu kabul edilemez magandalığın, kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” ifadesini kullandı.

Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum.Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kâr kalmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Ukraynalı model Daria Kyryliuk, tatil için geldiği İzmir’in Çeşme ilçesinde gittiği plajdaki güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini öne sürmüştü.

Kaynak: Sputnik

Okumaya devam et

Son Trend'ler